PRZENIESIEMY WAS DO CZASÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Bańkowska   
wtorek, 01 października 2019 13:14

 

- Pokażemy rekwizyty z II wojny światowej

- Opowiemy autentyczne historie o których nie przeczytacie w internecie
czy w podręcznikach szkolnych

- Każde dziecko u nas może podejść, dotknąć i obejrzeć dany eksponat

 

Prawdziwa lekcja historii

Dnia 26 września 2019 r. w naszej szkole odbyły się pokazy historyczne z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Tego poranka przybyło do nas dwóch Panów z grupy rekonstrukcyjnej Patriotic z Czemiernik, którzy poprzez nietypową lekcję przekazali nam wiedzę na temat wydarzeń historycznych.

Posiadali oni umundurowanie wojenne i repliki profesjonalnego sprzętu. Żeby było ciekawie, poprosili chętnych uczniów do zaprezentowania strojów i broni różnych jednostek bojowych. Największą uwagę oglądających przykuło uzbrojenie np. karabiny, granaty i maski gazowe.
W tym pokazie udział wzięły koleżanki z klasy VIII, występujące w roli sanitariuszek. Miały one za zadanie opatrzeć rannych. Wywiązały się z tego zadania znakomicie. Na koniec wykładu Panowie dali możliwość zrobienia sobie zdjęcia z rekwizytami i ich oglądania z bliska.

Wszyscy byli zadowoleni z przebiegu lekcji, ponieważ mężczyźni mówili bardzo ciekawie i na temat, z czego dało się wiele wynieść i zapamiętać. Cała widownia z uśmiechem na twarzy,
z wielkimi brawami podziękowała za wizytę tak ciekawych gości.

Więcej na mediach społecznościowych ,, PATRIOTIC POKAZY HISTORYCZNE ”

Patrycja i Natalia z klasy VIII

 


Poprawiony ( środa, 02 października 2019 16:31 )
 
free pokereverest poker revie

Sondy

Nasza nowa strona jest?